Något du vill veta om våra öl eller Malmgård? Tag kontakt – vi svarar säkert!

Kontakt

CEO

Tomas Lindfors

tomas.lindfors@khw-invest.fi
(+358) 40 724 6020

Commercial Director

Jukka Sipilä

jukka.sipila@mbh.fi
(+358) 40 050 7925

HoReCa Sales

Teo Arminen

teo.arminen@mbhbreweries.fi
(+358) 50 522 5497

Brewmaster

Tuomas Markkula

tuomas.markkula@malmgard.fi
(+358) 40 736 2894

Retail Key Account Manager

Tony Heikkilä

tony.heikkila@diamondbeverages.fi
(+358) 50 565 1181

Retail Key Account Manager

Jere Simpanen

jere.simpanen@diamondbeverages.fi
(+358) 40 743 6772

Retail Key Account Manager

Juha Kaukinen

juha.kaukinen@diamondbeverages.fi
(+358) 40 080 8063

Retail Key Account Manager

Esa Karihtala

esa.karihtala@eekari.com
(+358) 40 555 5516

Production

panimo@malmgard.fi
(+358) 40 198 4567
Endast telefonsamtal.

Breweryvisits

malmgard@malmgard.fi
(+358) 40 168 5270

Försäljning till restaurang

Som Restaurang kund kan ni beställa våra produkter direkt från bryggeriet, eller via grossistens urval. Vi hjälper gärna till att hitta den rätta distrubitionskanalen för er, ring så diskuterar vi mera!

 

Här hittar du våra produkter

Ölen från Malmgård säljs runt om hela Finland i väl-sorterade närbutiker och större marketar som inriktar sig på kvalitetsöl. Du hittar också våra produkter på hyllorna i Alko » (i Finland) samt ur vårt beställningsurval.

Öl- och matrestauranger

Ölen från Malmgård erbjuds i högklassiga ölrestauranger runt om hela landet. Eftersom ett öl av hög kvalité passar perfekt till maten, så hittar man också Malmgårds produkter på många matrestaurangers drycklistor.

Bryggeribesök

Malmgårds bryggeri ligger i Östra-Nylan en timme från Helsingfors. Vi ordnar bryggeriförevisningar och ölprovningar för förhandsbeställda grupper. Kontakta Malmgårds kundbetjäning, +358 40 168 5270 eller per e-post malmgard@malmgard.fi

Gårdsbutiken

Malmgårds gårdsbutik säljs bland annat bryggeriets öldelikatesser, matprodukter som producerats på gården. Därtill finns ett urval av andra småproducenters produkter på närmatshyllan.
Gårdsbutikens öppethållningstider »

Läge & address

Malmgårds bryggeri ligger i Östra Nyland.

Malmgård 53
07720 Malmgård, Lovisa